Roblox günlerdir çalışmıyor! İşte nedeni - E L M A

Roblox günlerdir çalışmıyor! İşte nedeni

Roblox bazı önemli sunucu sorunları yaşıyor.

Roblox günlerdir çalışmıyor! İşte nedeni

Roblox iki günden fazla bir süredir oyun ve ilgili web sitesi milyonlarca oyuncu için çevrimdışıydı. Son derece popüler oyun oluşturma platformu 28 Ekim'de saat 12 civarında sorunlar yaşamaya başladı. Roblox başlangıçta “işleri normale döndürmek için çok çalıştığını” ve “kök nedenini dahili sistem sorunu olarak tanımladığını" söyledi.”

Cumartesi günü geç saatlerde Verge'ye yaptığı açıklamada Roblox, platformunun “dış saldırı” nedeniyle düşmediğini belirtti. Şirketin büyük kesintiyi çözmek için “günün her saati” çalıştığını doğruladı. Bir Roblox sözcüsü, ”Kesintinin altında yatan bir iç nedeni, harici bir izinsiz giriş kanıtı olmadan tespit ettiğimize inanıyoruz" diyor. “Roblox'u mümkün olan en kısa sürede tekrar çalıştırıp çalıştırmak için gerekli mühendislik ve bakım çalışmalarını gerçekleştirme sürecindeyiz. Topluluğumuzun bu süre zarfında Roblox'ta olamayacağı için özür dileriz.”

Roblox Twitter hesabındaki açıklaması ise şu şekilde:

 

Bugünkü kesinti konusunda hala ilerleme kaydediyoruz. Sizi güncel tutmaya devam edeceğiz. Gecikme için bir kez daha özür dileriz.  

Bu kesintinin platformdaki herhangi bir özel deneyim veya ortaklıkla ilgili olmadığını biliyoruz.

 

Başlangıçta, bazı oyuncuları kesintinin oyundaki bir Chipotle promosyonuyla ilgili olabileceğini öne sürdüler. Chipotle, oyundaki Cadılar Bayramı etkinliğinin bir parçası olarak Roblox'ta 1 milyon dolarlık ücretsiz burrito dağıtıyor. Deneyim, yaygın kesinti başlamadan hemen önce 28 Ekim'de saat 11:30 yayına girdi.

Roblox, sorunlarının Chipotle tanıtımıyla ilgili olmadığını ortaya çıkarmak için hızlıydı. Resmi Roblox Twitter hesabı, ”Bu kesintinin platformdaki herhangi bir özel deneyim veya ortaklıkla ilgili olmadığını biliyoruz" diyor.

Oyun için şaşırtıcı derecede uzun bir kesinti oldu. Oyuncular hala oyunun ne zaman döneceğini tam olarak duymayı bekliyorlar. Ana Roblox sitesi bakım modunda çevrimdışı. Durum sayfası yalnızca Cumartesi günü 24 saatten uzun bir süre sonra güncellenmiştir.

Oyun, özellikle çocuklarla çok popüler.  Oyuncularının yüzde 50'sinden fazlası 13 yaşın altında. Her gün 40 milyondan fazla insan oynuyor ve popülaritesi pandemi sırasında 2020 yılına kadar arttı. Milyonlarca insan oyuna akın etti.  Oyun, uygulama, platform ya da onu tanımlamak, oyun oynamak, konserlere katılmak ve hatta ödül şovlarında görünmek istediğiniz gibi.

MAKALEMİZİ SEVDİYSENİZ EĞER DİĞER MAKALELERİMİZE GÖZ ATABİLİRSİNİZ.

DİĞER MAKALELERİMİZE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLA!

Sonraki Gönderi Önceki Gönderi
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url