Facebook Doğum Günü Bildirimleri Google Takvim e Nasıl Taşınır

facebook-dogum-gunu-bildirimleri.

Facebook için zaman öldürme anlamında ne kadar şikayet olsa da bazı özellikleri sayesinde kimi zaman kullanışlı da olabiliyor. Bu özelliklerinden birisi de doğum günü bildirimleri…

Yakın çevremizin, eşimizin, dostumuzun doğum günü tarihleri eminim sizler için önemlidir. Bunları aklımızda ya da bir yere not edip tutmak konusunda başarısız olduğumuz için facebook tarafından gönderilen bildirimleri yeterli buluyoruz.

Peki bu bildirimleri facebook üzerinde değil de google takvim, outlook gibi uygulamalara işleyip bütün bir şekilde görsek nasıl olurdu? [outlook ileri tarihli mail gönderme]

Google takvim uygulamasını aktif olarak kullanan benim gibi kişiler doğum günlerini de buraya işlemeyi tercih edebilirler. Şahsen şu anda bu şekilde kullanıyorum. Üstelik sadece doğum günleri değil, etkinlik bildirimlerini de takviminize kolayca işleyebilirsiniz.

Facebook doğum günü tarihleri google takvim uygulamasına nasıl aktarılır?

  • Facebook hesabınıza giriş yapın
  • Sol tarafta yer alan etkinlikler linkine tıklayın

facebook-etkinlikler

  • Sayfayı aşağıya doğru sürüklediğinizde sağ alt tarafta etkinlikler ve doğum günleri için link göreceksiniz. Hangisini takvime taşımak istiyorsanız ona sağ tıklayıp adresi kopyalayın.

facebook-etkinlik-link

Facebook üzerinde yapacaklarınız bu kadar. Kopyaladığımız linki google takvim e ekleyeceğiz. Şimdi bu servisi tarayıcınızda açarak giriş yapın.

Sol alt tarafta yer alan diğer takvimler kısmındaki ok işaretine ▼ tıklayarak açılan pencereden URL ile ekle seçeneğini seçin.

Az önce kopyaladığıız adresi buraya yapıştırın.

google-takvim-url-ekle

Son olarak takvim ekle butonuna basın. Saniyeler içerisinde facebook üzerinde yer alan tarih bilgileri takviminize işlenmiş olacak.

İsterseniz bu takvime ait bildirimleri, ayarların da yine aşağı yönlü ok ▼ işaretine tıklayarak düzenleyebilirsiniz…

Google takvim ya da outlook meraklılarına bu özelliği paylaşmak istedim. Kullanmayı düşünüyor musunuz?

►►Facebook geçmişinizi tarihte bugün özelliğini kullanarak temizleyin

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim