WordPress'te wp-admin giriş linki nasıl değiştirilir?

wp-admin giriş linki nasıl değiştirilir?
wp-admin giriş linki nasıl değiştirilir?
WordPress wp-login ya da wp-admin giriş yolu nasıl değiştirilir? WordPress /wp-admin admin giriş linkini nasıl değiştirebiliriz?

WordPress altyapısı ile oluşturulan web sitelerde, alan adının sonuna /wp-admin yazıldığında admin paneline ulaşabiliyoruz. Bu kısımda sahip olduğumuz kullanıcı adı ve şifre ile yönetim paneline giriş yapabiliyoruz.
WordPress giriş sayfası
WordPress giriş sayfası
Bu yöntem her WordPress web sitesi için aynı maalesef. Örneğin WordPress kullanan shiftdelete.net, seohocasi.com gibi büyük sitelerin admin paneline linklerin sonuna /wp-admin ekleyerek ulaşabilirsiniz. Hal böyle olunca WordPress kullanırken güvenlik açısından yapılması gereken ilk düzenlemelerden biri de wp-admin giriş yolunu özelleştirmektir. Peki nasıl?

wp-admin nasıl değiştirilir?


İlk olarak WordPress sitemizin admin paneline giriş yapıyoruz. Bu alanda sol tarafta yer alan Eklentiler ve daha sonra Yeni Ekle seçenekleri ile eklenti indireceğimiz alana ulaşıyoruz.
WPS Hide Login
WPS Hide Login
Yeni eklenti ekleyeceğimiz alanda anahtar kelime alanına "wps hide login" yazarak entera basıyoruz. Ardından sonuçlar arasında, görselde de belirttiğim WPS Hide Login eklentisini Hemen yükle seçeneği ile sunucuya yüklenmesini sağlıyoruz. Yüklenmenin ardından otomatik olarak bizi yüklü olan eklentiler sayfasına yönlendirmesini bekliyoruz.
WPS Hide Login
WPS Hide Login
Bu kısımda gerekli ayarları yapmak için yüklediğimiz eklentinin Settings (ayarlar) kısmına girmemiz gerekiyor.
WPS Hide Login
WPS Hide Login
İşte bu kısımda Login url alanına yazacaklarımız wp-admin ya da wp-login in yerini alacaktır. Örneğin giris yazdınız. O zaman sitenizin admin paneline blogtecrubem.com/giris linkiyle ulaşacaksınız.

Bu alanda gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra değişiklikleri kaydederek işlemi sonlandırıyoruz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim