WordPress yapım aşamasında eklentisi

Wordpress yapım aşamasında eklentisi
Wordpress yapım aşamasında eklentisi
WordPress sitelerimize tasarımsal ya da içeriksel müdahalelerde bulunurken, yapım aşamasında ya da bakım aşamasında (maintenance mode) eklentileri işimize yarayabilir. Bu eklentiler sayesinde bizler web sitesi üzerinde gerekli düzenlemeleri ve değişiklikleri yaparken ziyaretçiler, basit bir "yapım aşamasında" arayüzü ile karşılanarak site içeriğine erişimleri engellenmiş olur.

Bu tarz eklentiler yeni oluşturulan web siteleri için belki pek önemli değildir ama yine de kullanılması ziyaretçilerin de hoşuna gidecektir. Özellikle belirli bir kitleye hitap eden ve hali hazırda ziyaretçileri olan siteler için.

Yapım aşamasında eklentisi nasıl eklenir?


İlk olarak WordPress sitemizin admin, yönetim paneline giriş yapıyoruz. Bu alanda sol tarafta yer alan Eklentiler ve daha sonra Yeni Ekle seçenekleri ile eklenti indireceğimiz alana ulaşıyoruz.
Wordpress maintenance mode
Wordpress maintenance mode
Yeni eklenti ekleyeceğimiz alanda anahtar kelime alanına "maintenance" yazarak entera basıyoruz. Ardından sonuçlar arasında, görselde de belirttiğim Mantenance eklentisini Hemen yükle seçeneği ile sunucuya yüklenmesini sağlıyoruz. Yüklenmenin ve etkinleştirmenin ardından otomatik olarak bizi yüklü olan eklentiler sayfasına yönlendirmesini bekliyoruz.
Maintenance
Maintenance
Bu kısımda eklentinin ayarları için settings seçeneğine tıklıyoruz. Ardından bizi bu şekilde bir ayarlar sayfası karşılıyor.
Wordpress maintenance widget settings
Wordpress maintenance widget settings
Bu kısımda gerekli tüm ayarları yapabilirsiniz. Logo, site başlığı, site açıklaması, footer için metin, arkaplan görseli gibi. Zaten eklenti etkin halde ise web sitenizi kontrol ettiğinize neyin nerede olduğunu kolayca görebilir ve ona göre gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Üst kısımda yeşil kutu içerisindeki on yazısı eklentinin etkin olduğunu belirtiyor zaten. Tüm bu işlemlerin ardından karşılaşacağınız sonuç ise,
Site yapım aşamasında eklentisi
Site yapım aşamasında eklentisi
bu şekilde olacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim