Blogger emoji eklentisi | Emoji tepki butonu

Bloğunuza Emoji Tepki İfadeleri Ekleyin!

Emojiler son bir kaç yıldır hayatımıza girdi, sosyal medyadan alışık olduğumuz emojileri bloğumuzda görmekte mümkün hale geldi. Kod olarak temaya eklenen emoji tepki butonları okuyucularınızın paylaşımınıza emojiyle tepki göstermesine yarar. Onedio.com'da görmeye alışık olduğumuz emojiyle oylama butonlarını siz de kendi sitenize ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda emoji ile beğenme butonları nasıl eklenir sorusuna cevap vereceğiz.
emoji
Öncelikle temanızın yedeğini almalısınız. Blogger paneliniz > Tema > Html'yi düzenle yolunu izleyerek tema kodunuzun hepsini Ctrl + a tuşuna basarak seçin. Ctrl + c tuşuna basarak kopyalayın ve yeni bir metin belgesine yapıştırıp kaydedin. Ctrl + s tuşlarına basarak kaydedebilirsiniz.

Şimdi emoji kodunu alacağımız Sharethis.com adresine gidelim.

''Get Reaction Buttons'' yazan yeşil renkli butona tıklayın.

Açılan ekrandan emojilerin sola dayalı, ortalı, sağa dayalı yapmak için ''Customize your reaction buttons'' ekranı geliyor. Otomatik ayar oratadadır, hiç ellemeden ''Next'' butonuna tıklayın.

Açılan sayfada hangi alt yapıyı kullandığınızı soracak. Blogger için en baştaki Html seçin ve next butonuna tıklayın.

Mail ve şifre sorusu gelecek. Oraya mail adresinizi ve yeni bir şifre belirleyip yazın. Sonra aşağıdaki ''get the code'' yazan yeşil butona tıklayın. (Şifreyi unutmamak için: Masa üstünde yeni bir metin belgesi oluşturun ve adını ''emoji butonu şifrem'' yapın. İçerisine üye olacağınız mail adresini yazın ve bir şifre belirleyin. En güvenilir şifreler için şifrenizde büyük harf, sayı, özel simgeler kullanın. Örneğin: şİfreM&2018)

Şimdi temanıza gidin. Blogger > Tema > Html düzenle yolunu izleyerek tema kodlarınıza ulaşın. En üstlerde kolayca bulacağınız kodunun alt satırına birinci kodu yapıştırıp temayı kaydedin. Eğer hata verirse ki verecektir, o zaman kodun içerisindeki & simgesini bulun ve yanına amp; ekleyin. Örnek:

kod

Gördüğünüz gibi & simgesinin yanına amp; ekledik. A-M-P harflerini yazıp sonuna noktalı virgül koyduk. Bu şekilde blogger kabul edecektir.

Şimdi sharethis sitesindeki ikinci kodu kopyalayın. Bloğunuza dönün ve Düzen > Gadget ekle > Html/javascript yolunu izleyerek kodu yapıştırın. Blog kayıtları kısmının altına koyarsanız yazının sonunda görünür. İşlemler bu kadar. Aşağıda gördüğünüz emojiler de burada yazanların uygulanmasıyla yapılmıştır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim