Google Form da Mevcut Yanıtlar Nasıl Silinir?

google-form-logo

Google form kullanarak kendinize ait bir form oluşturdunuz, test ettiniz ve sonuçları olumlu olarak gördünüz. Peki bu formu yayınlamadan önce test sonuçlarınızı silmek ister misiniz?

Ya da bir başka senaryo: Oluşturduğunuz formu belirli bir grup için tamamladınız ve şimdi bir başka grup için yapmak istiyorsunuz. Yanıtların karışmasını engellemek için önceki formun yanıtlarını tamamen silmek isteyebilirsiniz.

Tüm bu ve yukarıdakine benzer durumlar için google form da yanıtları silmek isterseniz kolayca aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

  • Formunuzu açın ve yanıtlar sekmesine gelin.
  • Sağ tarafta yer alan 3 nokta üst üste ikonuna tıklayın ve açılan menüden tüm yanıtları sil seçeneğini seçin:
google-form-yanitlari-silme

Eğer sadece belirli yanıtları silmek isterseniz yukarıdaki resimdeki yer alan Individual sekmesine gelerek yanıtlar arasında geçiş yapıp silebilirsiniz.
Bir sonraki senaryo şu: Diyelim form üzerinden yanıtları temizlediniz. Peki yanıtları google sheet e alıyorsanız ve aldığınız yanıtları orada da silmek ister misiniz?
Eğer sonuçları güzel bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız eminim burada da silmeniz gerekecek. Bunu nasıl yapacağız?
Eğer direkt değerleri silerseniz formunuzu yeni yanıt geldikçe hep kaldığı yerden devam edecek. O yüzden satırı komple silmelisiniz.
google-sheet-satir-silme

Elbette eğer eski yanıtları tutmak isterseniz google sheet de excel e benzer olarak tab üzerine sağ tıklayıp duplicate seçerek tabloyu kopyalayabilirsiniz.

Yukarıdakil adımları izleyerek yanıtlar üzerinde tam hakimiyet sağlayabilirsiniz. Eğer formu tekrar kullanmak ve mevcut datalardan tamamen tek adımda kurtulmak istiyorsanız form ile yanıtların olduğu tabloyu "unlink" seçeneği ile ayırabilirsiniz. Bunun için de yine sağ tarafta yer alan 3 nokta üst üste ikonuna tıklayın ve unlink seçeneğini seçin.
google-sheet-unlink

Son Sözler

Google form da yer alan yanıtları nasıl silebilirsiniz sizlerle paylaştım. İlerleyen yazılarımda bu yanıtları nasıl kullanabilir ve şartlı durumlar nasıl oluşturabilirsiniz onu paylaşacağım. Google form nedir ile başlayan serimi geliştirerek sizlere bu konuda bilgi paylaşımı yapmaya devam edeceğim. Öncelik vermemi istediğiniz konular olursa yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim