Local SEO nedir, nasıl yapılır?

Local SEO nedir nasıl yapılır?
Local SEO nedir nasıl yapılır?

Local SEO bir diğer adıyla yerel SEO denilen sistem günümüzde internet dünyasında sıkça karşılaşılan bir durumdur. 

Arama motorlarına yazılan sözcüklerin sizi daha etkin ve filtrelenmiş olarak istediğiniz sayfaya yönlendirebilmesi için bu yerel SEO uygulamaları oldukça önem taşır. Böylelikle daha doğru, kaliteli ve güvenilir sayfalara yönlendirilirsiniz. Dolayısıyla internet dünyasında fazla vakit kaybetmeden seri olarak istediğiniz ürün ya da bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Genellikle internet kullanıcılarının bir mekan ya da işletme tercihini de bulundukları konuma göre filtreden geçirilmiş seçenekleri değerlendirmeleri daha faydalı olacaktır. Bundan dolayı da çok sayıda internet kullanıcısı genel arama yapmaktan ziyade yerel arama yapmak istemektedir.

Local Seo Sıralamasında Önemli Olan Faktörler Nelerdir?

Yerel SEO internet kullanıcıları açısından oldukça önem taşıyan bir sistemdir. Bu filtrelendirme sayesinde çok sayıda kullanıcı istedikleri bilgiye kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Genel bir tanım yapacak olursak Local SEO nedir nasıl yapılır uygulamasında şu faktörler önemlidir.

  • Google My Business kaydının bulunması
  • Bir işletme hakkında açıklayıcı bir bilginin bulunması
  • Bir firmanın ya da işletmenin sosyal medya uygulamalarında konum bildirimi olarak kaydının olması
  • Bir işletmenin çalışma ve tatil günlerinin de bildirilmiş olması
  • İşletmelerin bağlı olduğu sektöre göre kategorilere ayrılmış olması

Tüm bu bilgiler yerel SEO sıralamasında etkin olacaktır. Böylelikle internet kullanıcısı daha doğru ve sağlam bilgilere ulaşabilecektir.

Local SEO Aramalarının Önemi Nedir?

Local SEO aramaları internet kullanıcısının vaktini çok fazla almamasını sağlamasının yanı sıra kişiyi daha güvenilir ve doğru sayfalara yönlendirmesi açısından da oldukça önemlidir. İş dünyasında olan ya da herhangi bir bireyin bile birçok işini internetten yaptığı günümüzde yerel arama yapmak elbette büyük önem taşır. Kişi internette arama yaptığı bir ürünün tüm özelliklerini görerek, ürün hakkında bilgi sahibi olarak mağazadan satın almaya gidebilir. Kimi kişiler bir mekana gitmeden önce yer bildirimi almak için veya mekanın saatlerini öğrenebilmek için de yerel arama yapmak isteyebiliyor.

Mobil İnternet Kullanmak Yerel Aramalara Katkı Sağlar Mı?

Mobil internet kullanmak elbette ki kişinin daha kolay yerel arama yapabilmesine olanak tanır. Bu yüzden birçok firma yerel SEO uygulamasına önem verir. Tablet ve masa üstü cihazlardan yapılan erişimlere açık olan bu sistemle hiçbir müşteriyi kaçırmamış olursunuz.

Yerel SEO Ücretli midir?

Yerel SEO girişinizi eğer Google işletme gibi çevrimiçi dizinlerden talep ederseniz ücretsiz olacaktır. İşletmeniz için bir nevi promosyondur.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim