Emilia Clarke Kimdir, Kaç Yaşında, Hayatı?

Emilia Clarke Kimdir, Kaç Yaşında, Hayatı?
Emilia Clarke Kimdir, Kaç Yaşında, Hayatı?
Game of Thrones dizisinde 'Daenerys Targaryen' karakteriyle tanınan İngiliz televizyon ve sinema oyuncusu Emilia Clarke kimdir, kaç yaşındadır? Birçok dizi ve filmde rol alan güzel oyuncu Emilia Clark boyu, kilosu gibi detaylar merak ediliyor. İşte sizlere Emilia Clarke hakkında merak ettiklerinizi konumuz içerisinde hazırladık.

Emilia Clarke, dünyanın her yerinden izlenen Game of Thrones dizisindeki 'Daenerys Targaryen' karakteriyle hafızalara kazınsa da daha birçok dizi ve film de rol aldı. Peki Emilia Clarke nereli? Hadi gelin hep birlikte Emilia Clarke kim olduğunu öğrenelim.


Emilia Clarke Kimdir, Kaç Yaşında? Emilia Clarke Hayatı

Daha önce "Scream En İyi Kadın Oyuncu Çıkış Performansı Ödülü" alan Emilia Clarke, 23 Ekim 1986 tarihinde doğdu. İngiltere'nin Londra şehrinde dünyaya gelen oyuncu, Drama Centre London, St Edward's School Oxford, Rye St Antony Independent School Oxford okullarında okudu. Her ne kadar Game of Thrones dizisiyle tanınsa da oldukça fazla film ve dizide oynadı.


Emilia Clarke Hakkında Birtakım Şeyler

Güzel oyuncu Emilia Clarke boyu merak edenler için 1.57 metre olduğu biliniyor. Emilia Clarke kilosu ise kaynaklarda 52 kilogram olarak belirtilmiştir. Göz rengi ise yeşil olan Emilia Clarke'ın saç rengi koyu kahvedir. Fakat film ve dizilere göre saç renginde değişiklik yapmaktadır.

Emilia Clarke Oynadığı Filmler

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Yıl: 2018)
Şüphe Ötesi (Yıl: 2017) Senden Önce Ben (Yıl: 2016 IMDb: 7.4) 
Terminator: Genesis (Yıl: 2015 IMDb: 6.5)
Dom Hemingway (Yıl: 2013 IMDb: 6.2)
Taşların Çağrısı (Yıl: 2017 IMDb: 5.2)
Dinazor Saldırısı (Yıl: 2010 IMDb: 3.1)
Game of Thrones (DİZİ)

Bu konumuzda sizlere güzel oyuncu Emilia Clarke hakkında bazı bilgiler vermeye çalıştık. Özellikle Emilia Clarke kimdir, kaç yaşındadır? gibi soruların cevaplarını merak edenler için kısaca özetledik. Ayrıca başarılı oyuncu Emilia Clarke nereli sorusunun cevabını da konumuzda verdik.

İlgili Konular

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim