Makale Özgünlük ve Kopya İçerik Testi | E L M A

Makale Özgünlük ve Kopya İçerik Testi

 

Makale özgünlük ve kopya içerik testi yapabilmeniz için ücretsiz ve en iyi araçlar. Makale ve içeriklerinize özgünlük ve kopya testi yapmak isteyenler için araçlar.

 

Makale Özgünlük ve Kopya İçerik Testi

 

Blog yazarlarına seo konusunda katkı sağlayacak makale özgünlük ve kopya içerik testi ile hazırladığınızın yazıların benzerlik oranlarını görebilir, içeriğinizin kopyalanıp kopyalanmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Google, blog ve web sitelerinden özgün ve orijinal içerik oluşturmalarını istemektedir. Google gibi büyük platform, web siteniz içerisine yerleştireceğiniz kopya içerikleri anında fark edecektir ve Google sıralamanız kötü etkilenecektir. 

 

Elbette, birçok blog yazarı zaten kendi makalelerini yayınlamaktadır ancak blog siteniz birbaşkası tarafından da kopyalanıyor ve sizden önce indeks alıyor olabilir. Bu durumda da özgün makaleniz kopya içerik konumuna düşebilir. Bu sebeple belirli aralıklarla makale özgünlük ve kopya içerik testi yapmanız önemlidir. 

 

Kopya içerik ve makale özgünlük testini online araçlarla 2 dakika gibi bir sürede yapmanız mümkündür. Bazı online araçlar 1000 kelimeye kadar ücretsiz tarama yaparken bazıları 5000 kelimeye kadar ücretsiz tarama yapabilmektedir. 

 

Niye 5000 kelime tarayanı kullanmıyoruz? 

 

Kopya içerik testi uygularken birden çok aracı kullanmak kopya içeriği bulmanıza daha fazla katkı sağlayacaktır. Mutlaka birden çok araç ile makale özgünlük ve kopya içerik testinizi yapmalısınız.

 

Ne Zaman Makale Özgünlük ve Kopya İçerik Testi Yapmalıyım?

 

Hazırladığınız makaleleri yayınlamadan önce makale özgünlük ve kopya içerik testi yapmanız size yarar sağlayacaktır. %100'e ne kadar yakınsa sizin için o kadar faydalı demektir. 

 

Elbette, %100 özgün olan içerikler orijinal yada kaliteli olacak diye şart yoktur. Özgün olması kadar ziyaretçiyi memnun eden bilgiler de içermelidir.  

 

Eski içeriklerimizi de belirli aralıklarla test etmemiz sitemizin kopyalanma durumunu öğrenmek için faydalı olacaktır. 

 

ÖNEMLİ: Eski içeriklerinizin yada özellikle yeni yazdığınız yazıların testlerini yaptığınızda kopyalandığını fark ederseniz sizden önce Google'a bildirerek indeks almış ve sizi kopya içerik durumuna getirmiş olabilirler. Bu durumda yapmanız gereken, hazırladığınız her makaleyi yayınladıktan sonra Google Search Console üzerinden URL bildirimi yapmanızdır. Bu sayede içeriğiniz daha hızlı indeks alacaktır. 

 

Makale Özgünlük ve Kopya İçerik Testi Araçları;

 

  1. KopyaKontrol
  2. SmallSeoTools

 

Kullanmakta olduğum daha fazla araç vardı fakat bazı güven sorunlarından ötürü kullanmayı bırakmış ve listede 2 araç bırakmış bulunuyorum. İlerleyen süreçte yenilerini eklemeye çalışacağım.

 

Özgünlük Testi Nasıl Yapılır?

 

Kopyakontrol sitesi üzerinden anlatım yapmayacağım çünkü Türkçe panel olması sebebiyle zaten kolaylıkla test yapabilirsiniz. 

 

SmallSeoTools makale özgünlük ve kopya içerik testi sitesine giriş yapıyoruz.  
İlk alana özgünlük ve kopya içerik testi yapmak istediğimiz yazılarımızı kopyalıyoruz. En fazla 1000 kelime kabul etmektedir. İkinci alana, web adresimizdeki içeriğimizi test etmek istersek URL adresini yazıyoruz. Bu sayede kopyala yapıştır ile uğraşmamış oluyoruz. Üçüncü alanda ise (Exclude a spesific URL) hariç bırakmak istediğimiz URL adresini giriyoruz. (Kendi sitenizin URL adresini girebilirsiniz.)


Check Plagiarism 'e tıklayarak testimizi yapıyoruz. 
Testimiz %100 olduğunda tamamlamış demektir. Plagiarism yazan alan kopya içerik miktarıdır, yüzdelik olarak gösterilmektedir. Unique ise benzersiz içerik demektir. %100'e ne kadar yakın olursa içeriğimiz o kadar özgün diyebiliriz. 


Elbette, özgünlük ve kopya içerik ile ilgili sitelerde birçok araç bulunmaktadır. Bu araçlar premium üyelik gerektirmektedir. İleriki yazılarımızda bu konuya da değinmeyi düşünüyorum.


Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski