Resim Dosyasını 2 Adımda Word İle Yazıya Çevirme

resim-dosyasini-yaziya-cevirme-2

Resim formatında yer alan dosyalarınızdaki metni düzenlenebilir formata çevirmek kişisel ve iş hayatınızda yardımcı olabilir. Resime bakarak tek tek yazmaktansa birkaç adımda resim dosyasını yazıya çevirme hepimizin tercih edeceği bir çalışma şekli olacaktır.

Örneğin elinizde eski günlerden kalma sınav sorularınız mı var ya da bir fatura, not veya o an fotoğrafını çektiğiniz bir önemli açıklama metni...

Bu ve bunlara benzer dökümanları düzenlenebilir formata çevirebilirsiniz. Hem de hali hazırda bilgisayarınızda kurulu word programı ile bunu yapmak mümkün!

Başlamadan önce Microsoft'un yaptığı güncellemeyi paylaşmak istiyorum: Şöyle ki artık word programıyla pdf dosyalarını görüntüleme mümkün Bu da demek oluyor ki herhangi bir pdf dosyasını düzenlenebilir formatta Word üzerinde açabileceğiz. 

Tavsiye yazı : Microsoft Office ücretsiz kullanmak mümkün 

Peki bu bilgi bize ne sağlayacak?

Mevcut resim dosyasını pdf e dönüştürürsek bunu word ile açabiliriz!  O zaman yapacağımız işlem 2 adımdan oluşuyor:

  • Birinci adım resim dosyasını pdf  e dönüştürmek.
  • İkinci adım da Pdf dosyasını Word ile açmak

Resim dosyasını PDF e dönüştürün

Standart olarak yeni bir word dosyası açın ve resmi buraya ekleyin!
Farklı kaydet seçerek bu dosyayı PDF olarak kaydedin
resim-dosyasını-yazıya-çevirme
Bu adımda şu küçük bilgiyi de paylaşmak istiyorum. Eğer resim dosyalarınızı bu şekilde dönüştürdükten sonra dosyaları tek seferde yazdırmak da mümkün!

PDF dosyasını Word ile Açın

İlk adımı kolayca hallettikten sonra ikinci adıma geçerek bu PDF dosyasını word ile açmalısınız. Benzer şekilde word dosyanızı açıkken Dosya > Aç yolunu izleyerek az önce oluşturduğunuz PDF dosyanızı açın. Çok kısa bir süre sonra resim dosyasını yazıya çevirme işlemini tamamlamış olacaksınız.
resim-dosyasını-yazıya-çevirme
Benim yaptığım örnekte göreceğiniz üzere google resim aramalarında bulduğum resimli söz çalışmasını bile güzel bir şekilde word e alabildim. 
Tavsiye yazı : Word dosyasını farklı dile çevirin

Buradaki başarı oranı tabii resim dosyanızın kalitesine bağlı. 

Peki siz yaptığınız örneklerden bahsedebilir misiniz? Word ne derece başarı ile dönüştürmeyi sağladı?

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim