Uzaylılar Var Mı? | E L M A

Uzaylılar Var Mı?

Hepinize merhaba arkadaşlar! Bugün sizlerle beraber en çok merak ettiğimiz ve benim ettiğimde konu olan " Uzaylılar Var Mı? " sorusu...

Yazıya başlamadan önce Mobil Uygulamamızı indirip, Youtube kanalımızı abone olursanız sevinirim!
Not= Yukarıdaki verdiğim hes    plara üzerine tıklayıp  Bağlantıya gidebilirsiniz!

Evet sosyal medya hesaplarımızı tanıttıktan sonra hemen yazımıza geçelim!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konu= Uzaylılar Var Mı?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Araştırmalara göre birçok Uzay Kuruluşları yani NASA, İsrail Uzay Programının Eski Başkanı Prof. Haim Eshed bu konuda araştırmaları ve konuşmaları var.

İlk olarak Haim Esed'in yaptığı açıklamayı okuyalım.

İsrai̇lli̇ önemli̇ bir uzmana göre bu sorunun cevabı “Evet var. Hatta uzaylıların var olduğu insanlardan saklanıyor.”


1981’den 2010’a kadar İsrai̇l’i̇n Uzay Programının eski̇ Başkanı olan ve iki̇ kez İsrai̇l Güvenli̇k Ödülü’nü alan Prof. Hai̇m Eshed, akıl sağlığının sorgulanmasına neden olan iddi̇alarda bulundu. Eshed, İsrai̇l’i̇n en büyük gazeteleri̇nden Yedi̇ot Aharonot’a konuştu.


Uzaylıların Mars’ta üs kurduğunu iddi̇a etti̇. Eshed, “Uzaylılar kendi̇leri̇ni̇ göstermek istemi̇yor çünkü insanlık buna hazır deği̇l” dedi̇.

Sıra geldi NASA'ya

Uzayda 4.000 saat geçiren Kanadalı astronot Chris Hadfield, “Temelde her yıldızın gezegeni olduğunu kanıtladık. Şimdi matematiği yapmak size kalmış. Eğer Mars’ta fosil bulabiliyorsak ya da okyanusun derinlerinde bir kurtçuk bulunabiliyorsa evren hayat doludur. Yaşam bulmak çok kolay fakat zor olan akıllı, karmaşık ve zeki bir hayat formu bulmak” derken ünlü astronom David Kornreich, “Gözlemlenebilir evrende 1 septilyon (1.000.000.000.000.000.000.000.000) yıldız var. Üstelik bu rakam sadece tahmini, bunun çok üzerinde yıldız olabilir. Eğer her bir yıldızın en az 1 adet gezegeni varsa, uzayda akıllı yaşam formu bulunabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

Eski bir astronot olan Jeff Hoffman da evrende yalnız olmadığımız hakkında görüş bildirdi. Hoffman, “Bir bilim insanı olarak ben kanıtlara bakarım. Henüz bir kanıt yok fakat ben de evrende yalnız olmadığımıza inanıyorum. Kanıt olmamasına rağmen inanıyorum” dedi. National Geographic kanalı için ünlü yönetmen Aronofsky’nin hazırladığı belgesel kapsamında konuşan ilk Afro Amerikan kadın astronot Mae Jemison, “Kanıt bulmak için düşünmeliyiz” dedi.

Evet şimdi ise Müslümanların en iyi kaynağı olan Kur'an-ı Kerim'de ise söyle buyuruluyor:

Nahl suresi 49. Ayet

"ve Allâh’a secde eder ne (var) göklerde ve ne (var) yer(yüzün)de dâbbeden (kımıldayandan, canlıdan) ve melekler ve onlar büyüklenmezler ."

Şura Suresi 29. Ayet

"ve O’nun (Allâh’ın) âyetlerinden (belirtilerinden) , yaratılış

(tarz)ı gökler ve yer(yüzünü)n ve ne yaydı o ikisinde dâbbeden (kımıldayandan, canlıdan) ve o (onların)toplanmalarına dilediğinde kadîr (çok iyi ölçüler koyan) .”

Evet yazımızın sonuna geldik!
Bugünlük bu kadar....
Evde Kal - Sağlıklı Kal - BilgiLaryum İle Kal
Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski