İnsan Işınlanabilir Mi? | E L M A

İnsan Işınlanabilir Mi?Merhaba blogokurları! Bugünkü konumuz "İNSAN IŞINLANABİLİR Mİ? 
Bildiğiniz üzere birçok yabancı film konularında insan ışınlanma sahneleri mevcut... Bunların en iyisi Amerikan yapımı 2009 yılında vizyona girmiş UZAY YOLU filmi...


                                                         Uzay Yolu Filmi Yeni Görsel

Şimdi gelelim konumuza...

Birçok yayında,sitelerde,haberlerde Kuantum Mekaniği yani Kuantum Fiziği geçiyor. Peki Kuantum Fiziği ne?
Vikipedia'ya göre "Kuantum mekaniği madde ve ışığın, atom ve atomaltı seviyelerdeki davranışlarını inceleyen bir bilim dalıdır. "Nicem mekaniği" veya "dalga mekaniği" adlarıyla da anılır."  sözlükte anlamı bu! Yani kısacası ışınlanma ile ilgilenen bilim dalına örnek verebiliriz! Peki ışınlanma ne hadi hemen göz atalım!

Işınlanma veya teleportasyon, kişinin bedeninin veya bir eşyanın bulunduğu mekânda yok edilip, bir anda başka bir mekânda ortaya çıkarılabileceği düşüncesine verilen addır. Gerçekte yapılabileceğine dair herhangi bir deney veya olumlu bir yöntem yoktur.

İnsanoğlu bir bugüne kadar birçok keşif yapmıştır! Uzaylılar var mı?, Mars'ta Yaşam Var Mı? İşte Ay Nasıl Meydana Geldi vb. keşif yapmışlar ve dahada keşfetmeye çalışıyorlar!

Ayrıca Bakınız!
Albert Einstein ’ın Görelilik Teorisine göre kütleye sahip olan hiçbir şey ışık hızından hızlı gidemez . ( Bakınız ispatı : E^2 = p^2c^2 + m^2c^4 ) Yani kendinizi ışınlayabilseniz bile , ışınlanma halinde belli bir süre geçer . Bu sebeple “ anlık “ Işınlanma diye bir şey mümkün olamaz.

Star Trek izleyenler bilir . Oradaki ışınlama makinesi , yolcuları temel bileşenlerine ayırır ve diğer tarafta yeniden birleştirir. Birini parçalarına ayırmanın ve onu öldürmeden bir araya getirmenin zorluklarını bir kenara bırakalım, bunun için gereken enerjiyi bile sağlayamayız.

Birçok maddeyi bilim insanları ışınlasada İNSAN IŞINLANAMAZ! Bunun sebebi ortalama bir insan 10^28 atom içerir. Bir insan vücudunun toplam kuantum konfigürasyonu , DNA’nın yapısından kemiklere kadar her şeyi içeren bu atomların nasıl düzenlendiğini içerir. Taşınması gereken çok fazla bilgi barındırıyoruz.

Evet yazımızın sonuna geldik! Bugünlük bu kadar yorum yazmayı ve mobil uygulamamızı indirmeyi unutmayın!


Ayrıca sitemizin yazarlık başvurusu açıldı! Sitemizin yazarı olmak için başvuru yap seçeneğine dokunabilirsiniz! BAŞVURU İÇİN TIKLA!

#bilgilaryum

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski