Html İle Bağlantı İşlemi Uygulamaları

 

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Bağlantı İşlemi Uygulamaları programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Bağlantı İşlemi Uygulamaları nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Bağlantı İşlemi Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Bağlantı İşlemi Uygulamaları kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde site içerisindeki bağlantı verilme şekilleri ve örneklerini öğreneceğiz. Siteler içerisinde dört farklı yöntem ile bağlantı verilebilmektedir. Bunlar şu şekildedir:


Bağlantı verilecek sayfa aynı dizindeyse dosyanın tam adı href kısmına yazılır.


Bağlantı alt klasörlerdeyse klasor1/klasor2/dosyadi şekilinde alt klasörlere geçip yine dosya adı yazılır. Bu diğer dosyalar içinde geçerlidir.


Bağlantı üst klasördeyse  her çıkılacak üst klasör için ../ sembolü kullanılır. Kaç tane üst klasöre çıkılacaksa çıkılacak klasör kadar ../ sembolü kullanılır. (Örn: ../../../ üç üst klasör)


Bağlantı üst klasörlerden birinin içindeki bir dosyada ise üst klasöre çıkıp ilgili klasöre girilerek dosya adı bulunur.  (Örn: ../../resim/resim1.jpg)


Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim