Html İle Bağlantı-Link Ekleme Uygulamaları 3

   

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Bağlantı-Link Ekleme Uygulamaları 3 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Bağlantı-Link Ekleme Uygulamaları 3 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Bağlantı-Link Ekleme Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Bağlantı-Link Ekleme Uygulamaları 3 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde html web programlama dilinde bağlantı yani link eklemenin yollarını öğreneceğiz. Html de <a> etiketi yardımıyla web sitesinin kendi içerisinde bulunan başka sayfalara, farklı web sitelerine, dosyalarına veya sayfa içlerinde belirlenmiş olan bir alan ile bağlantı kurulabilmektedir. 


Bu uygulamamızda isteğe bağlı olarak bağlantımızı cümlenin tamamında vermeyerek sadece bir kısmında vermeyi öğreneceğiz. Uygulamamız bir önceki bu konu ile ilgili örneğin devamı niteliğindedir. Bu uygulamada verdiğimiz bağlantını ayrı bir sayfada açılmasını göstereceğiz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için target=”_blank” etiketini kullanmalıyız. Uygulama örneğimizde Google a link vermeyi gerçekleştireceğiz. Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


Google Arama Motoruna Gitmek İçin <a href="https://www.google.com.tr/" target="_blank">Tıkla.</a>

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim