Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 10 | E L M A

Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 10

         


Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 10 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 10 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 10 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde biçimlendirme ve metin düzenleme etiketlerinin hem kullanımların öğreneceğiz hem de örneklerle pekiştireceğiz. Metin düzenleme de kullanılan etiketler şu şekildedir: H1, H2, H3, H4, H5, H6, p, b, i, sup, sub,  nbsp, br, hr, strong, em, blockquote, s. 


Bu uygulamamızda alıntı etiketi olan Blockquote etiketinin örnek kullanımını uygulayacağız. Bu etiket başka bir kaynaktan alınan alıntı bir içeriği isteğe bağlı olarak footer veya cite öğelerinin içerisinde ve yine isteğe bağlı bir şekilde ek açıklamaları ve kısaltmaları parantez içinde verilmesini sağlar.  Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


<p><blockquote>Video, size görüşünüzü kanıtlamak için güçlü bir yol sunar.  </blockquote>Çevrimiçi Video'ya tıkladığınızda, eklemek istediğiniz videoya ait ekleme kodunu yapıştırabilirsiniz. </p>

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski