Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 2 | E L M A

Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 2

 


Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 2 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 2 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 2 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde biçimlendirme ve metin düzenleme etiketlerinin hem kullanımların öğreneceğiz hem de örneklerle pekiştireceğiz. Metin düzenleme de kullanılan etiketler şu şekildedir: H1, H2, H3, H4, H5, H6, p, b, i, sup, sub,  nbsp, br, hr, strong, em, blockquote, s. 


Bu uygulamamızda paragraf etiketi olan (<p>) etiketinin örnek kullanımını uygulayacağız. Bu etiketin arasına yazılan yazılardan sonra klasik bir paragraf başlangıcı için boşluk bırakılmasını sağlamaktadır.  Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


<p>Video, size görüşünüzü kanıtlamak için güçlü bir yol sunar. </p>
<p>Word, belgenizin profesyonelce üretilmiş görünmesini sağlamak için...</p>


Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski