Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 11 | E L M A

Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 11

          


Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 11 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 11 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 11 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde biçimlendirme ve metin düzenleme etiketlerinin hem kullanımların öğreneceğiz hem de örneklerle pekiştireceğiz. Metin düzenleme de kullanılan etiketler şu şekildedir: H1, H2, H3, H4, H5, H6, p, b, i, sup, sub,  nbsp, br, hr, strong, em, blockquote, s. 


Bu uygulamamızda yazı üstünü çizme etiketi olan <del> etiketinin örnek kullanımını uygulayacağız. Bu etiket <s>..</s>  kullanımı ile birlikte artık metin içerisinde geçersiz olan yerler vurgulanabilmektedir.  Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


<p>Tablet:</p>
<p><del>750 TL</del> 599TL</p>

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski