Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 7 - E L M A

Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 7

      


Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 7 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 7 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Biçim ve Metin Düzenleme Etiketleri Uygulamaları 7 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde biçimlendirme ve metin düzenleme etiketlerinin hem kullanımların öğreneceğiz hem de örneklerle pekiştireceğiz. Metin düzenleme de kullanılan etiketler şu şekildedir: H1, H2, H3, H4, H5, H6, p, b, i, sup, sub,  nbsp, br, hr, strong, em, blockquote, s. 


Bu uygulamamızda boşluk etiketi olan &nbsp etiketinin örnek kullanımını uygulayacağız. Html kodlama içerisinde bir den fazla boşluk bırakmaya çalışınca hata vermektedir. Bunun için bu etiketi kullanırız ve istediğimiz kadar boşluk bırakabiliriz.  Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


www.            programlamahocam          .com

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Sonraki Gönderi Önceki Gönderi
Yorum Yok
Yorum Yap
comment url