Html İle Etiket İşlem Uygulamaları 17 | E L M A

Html İle Etiket İşlem Uygulamaları 17

                

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Etiket İşlem Uygulamaları 167programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Etiket İşlem Uygulamaları nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Etiket İşlem Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Etiket İşlem Uygulamaları 17 kod metnini oluşturduk. Bu uygulamamızda "table", "tr" ve "td" etiketlerinin kullanımını öğreneceğiz. Bu etiketler ile ilgili örnekleri daha önceden web sitemizde bulunduğu için sadece teorik bilgilerini aktaracağız.


Html <table> etiketi. Tablo öğesi, bir tablo biçiminde birden fazla boyutlu verileri temsil eder. table elemanı table modelinde yer alır. Tablolarda torunları tarafından verilen satırlar, sütunlar ve hücreler vardır. Satırlar ve sütunlar bir ızgara oluşturur; Bir tablonun hücreleri, bu ızgarayı üst üste binmeden tamamen örtmelidir.


Html <tr> etiketi. Tr elemanı, tablodaki bir hücre sırasını temsil eder. Tr elemanı table modelinde yer alır.


Html <td> etiketi. Td öğesi bir tablodaki veri hücresini temsil eder. Td elemanı ve onun colspan’ı, rowspan ve başlıkları özellikleri tablo modelinde yer alır.


Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski