Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 8 | E L M A

Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 8

        

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 8 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 8 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Form Eleman İşlem Uygulamaları 8 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde form elemanları ve bu form elemanlarında kullanılan etiketlerin hem kullanımını göreceğiz hem de örnekler ile pekiştireceğiz. Kullanıcılardan bilgi almak için html de formlar kullanılmaktadır. 


Bu uygulamamızda gönder butonu giriş etiketi olan (Submit) etiketinin örnek kullanımını uygulayacağız. Bu etiket ile sayfa içindeki verilerimizin işleneceği sunucu sayfasına göndermek için yararlanılmaktadır. Gönderilirken formumuzdaki işlenecek sayfa form etiketi içerisindeki action özelliği ile belirtilmesi gerekmektedir.  Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


<form action="action_page.php">
Ad:<br>
<input type="text" name="ad" value="Ezel"><br>
Soyad:<br>
<input type="text" name="soyad" value="Bayraktar"><br><br>
<input type="submit" value="GÖNDER">
</form>

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski