Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 14 | E L M A

Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 14

           

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 14 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 14 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Form Eleman İşlem Uygulamaları 14 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde form elemanları ve bu form elemanlarında kullanılan etiketlerin hem kullanımını göreceğiz hem de örnekler ile pekiştireceğiz. Kullanıcılardan bilgi almak için html de formlar kullanılmaktadır. 


Bu uygulamamızda <textarea> etiketinin örnek kullanımını uygulayacağız. Bu etiket ile sayfa içindeki formumuzda çok satırlı bir metin oluşturmak istediğimiz de kullanabiliriz. Bu etiket genellikle rows ve cols özelliğiyle kullanılmaktadır.  Rows özelliği, bir metin alanında görünür satır sayısını belirtir. Cols özelliği, bir metin alanının görünür genişliğini belirtir. Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


<textarea name="mesaj" rows="10" cols="30">

</textarea>

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski