Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 13 | E L M A

Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 13

          

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 13 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 13 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Form Eleman İşlem Uygulamaları 13 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde form elemanları ve bu form elemanlarında kullanılan etiketlerin hem kullanımını göreceğiz hem de örnekler ile pekiştireceğiz. Kullanıcılardan bilgi almak için html de formlar kullanılmaktadır. 


Bu uygulamamızda select etiketi olan <select>  etiketinin örnek kullanımını uygulayacağız. Bu etiket ile sayfa içindeki açılır bir liste oluşturabilirsiniz. Bu etiket kısaca açılır liste oluşturulmasında kullanılmaktadır.  Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


<select name="dersler">
<option value="web">Web Tasarım</option>
<option value="veri">Veri Tabanı</option>
<option value="grafik">Grafik Animasyon</option>
<option value="protem">Programlama Temelleri</option>
</select>

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski