Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 10 | E L M A

Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 10

          

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 10 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları 10 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Form Eleman İşlem Uygulamaları Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Form Eleman İşlem Uygulamaları 10 kod metnini oluşturduk. Bu uygulama serimizde form elemanları ve bu form elemanlarında kullanılan etiketlerin hem kullanımını göreceğiz hem de örnekler ile pekiştireceğiz. Kullanıcılardan bilgi almak için html de formlar kullanılmaktadır. 


Bu uygulamamızda action özelliğinin örnek kullanımını uygulayacağız. Action özelliğinin görevi form tanımlanırken yapılması gerekenleri yapmasıdır. Herhangi bir kullanıcı gönder tuşuna bastığı an form verisi öncelikle sunucu üzerindeki bir web sayfasına yönlendirilmek zorundadır. Bu uygulamamızın kod metni aşağıdaki gibidir:


<form action=”/action_page.php“>

Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski