Html İle Form Oluşturma Uygulaması | E L M A

Html İle Form Oluşturma Uygulaması


Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Form Oluşturma Uygulaması programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Form Oluşturma Uygulaması nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Form Oluşturma Uygulaması Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Form Oluşturma Uygulaması kod metnini oluşturduk. Bu uygulamamızda html web programlama dilinde nasıl form oluşturacağımızı öğreneceğiz. Html web programlama dilinde kullanıcılardan veri girişi almak için formlar kullanılmaktadır. Bu formların oluşumunu sağlayan ise <form> etiketidir. Bu etiket ile form programın içerisine tanımlanabilmekte ve kullanıcıların veri girişi yapılması sağlanabilmektedir. Bu konu ile ilgili basit bir örnek oluşturduk. Bu uygulamanın kod metni aşağıdaki gibidir:


<form>
.
form elemanları
.
</form>


Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski