Html İle Label Etiketi Kullanımı Uygulaması

 

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Label Etiketi Kullanımı Uygulaması programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Label Etiketi Kullanımı Uygulaması nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Label Etiketi Kullanımı Uygulaması Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Label Etiketi Kullanımı Uygulaması kod metnini oluşturduk. Bu uygulamamızda html web programlama dilinde label etiketinin kullanım şekillerini öğreneceğiz. Label etiketi <button>, <input>, <meter>, <output>, <progress>, <select> veya <textarea> öğeleri için birer etiket tanımlamaktadır. Label etiketinin kullanımının kullanıcı tarafından özel bir yanı yoktur. Kullanıcıya tek faydası bu etikete tıklayınca değişiklik yapabilmesidir. <label> etiketinin for niteliği, bunları birleştirmek için ilgili öğenin id niteliğine eşit olmalıdır. Bu uygulamanın kod metni aşağıdaki gibidir:


<form action="/sayfa.php">
<label for="kadin">Kadın</label>
<input type="radio" name="cinsiyet" id="kadin" value="k"><br>
<label for="erkek">Erkek</label>
<input type="radio" name="cinsiyet" id="erkek" value="e"><br>
<label for="diger">Belirtmek İstemiyorum</label>
<input type="radio" name="cinsiyet" id="diger" value="d"><br><br>
<input type="submit" value="Kaydet">
</form>


Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim