Html İle Textarea Etiketi Kullanım Uygulaması | E L M A

Html İle Textarea Etiketi Kullanım Uygulaması

 

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Textarea Etiketi Kullanım Uygulaması programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Textarea Etiketi Kullanım Uygulaması  nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri


Html İle Textarea Etiketi Kullanım Uygulaması Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Textarea Etiketi Kullanım Uygulaması kod metnini oluşturduk. Bu uygulamamızda html web programlama dilinde Textarea Etiketi Kullanımını öğreneceğiz. Textarea Etiketi formda çok satırlı bir metin alanı kullanılması gerektiğinde kullanılmaktadır. Rows ve cols özellikleri vardır. Rows özelliği, bir metin alanında görünür satır sayısını belirtmektedir. Cols özelliği, bir metin alanının görünür genişliğini belirtmektedir. Bu uygulamayı anlayabilmeniz için basit bir örnek oluşturduk. Bu uygulamanın kod metni aşağıdaki gibidir:


<textarea name="mesaj" rows="10" cols="30">

</textarea>


Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski