Html İle Video ve Müzik Ekleme Uygulaması 3 | E L M A

Html İle Video ve Müzik Ekleme Uygulaması 3

 

Programlama öğrenmek için her zaman yeni örnekler denemelisiniz. Bunun için bugün sizlere Html İle Video ve Müzik Ekleme Uygulaması 3 programını aktaracağız.  Html  de kodlama nasıl gerçekleşir? Html İle Video ve Müzik Ekleme Uygulaması 3 nasıl kodlanır? Gibi sorularınızın cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.


Html Programlama Örnekleri
Html İle Video ve Müzik Ekleme Uygulaması Kod Alanı


Html  web programlama dilinde Video ve Müzik Ekleme Uygulaması 3 kod metnini oluşturduk. Bu uygulamamızda html ile web sitelerine video ve müzik eklemenin yöntemlerini öğreneceğiz.  Video ve müzik eklemek için belli etiketler gerekmektedir. Bu etiketlerinde kullanım şekilleri vardır. Bu uygulamamızda audio etiketlerinin kullanımını öğreneceğiz. Audio kullanımı için gereken etiketler autoplay, controls, loop, muted, preload ve src şeklindedir. Audio etiketlerinin kullanımı video etiketleri kullanımı ile aynı şekildedir. Bu uygulamadaki örneğimizin kod metni aşağıdaki gibidir:


<!doctype html>
<html>
<head>
<title>www.programlamahocam.com</title>
</head>
<body>
<audio controls autoplay loop>
<source src="media/Bus.mp3">
</audio>
</body>
</html>Bu uygulamada herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemizdeki diğer hazır Html programlama örneklerine ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski