Cardano, Alonzo Güncellemesi ile Ethereum ile Yarışacak | E L M A

Cardano, Alonzo Güncellemesi ile Ethereum ile Yarışacak

ada,eth,cosmos,dot raporu

Cardano, Alonzo ağ yükseltmesinin bir parçası olarak bu hafta sonu akıllı sözleşmeler başlatıyor. Ayrıca Ethereum ve Cardano, çoğu aktif aylık geliştirici için birinci ve ikinci sırada yer aldı. Cardano, Ethereum'u ay bazında Github taahhütleri sayısında yenmiş durumda.

Arkasındaki geliştiricilerle birlikte Cardano, rakipleri ile rekabet etmek için, bu hafta sonu güncellenmek üzere Alonzo güncellemesi hazırlanıyor. 12 Eylül'de gerçekleşmesi beklenen Alonzo güncellemesi ile Cardano akıllı sözleşmelere adım atmış olacak. Ve kripto yatırım grubu Outlier Ventures'ın rakamlarına göre, çok sıkı çalışıyorlar.

Outlier'in Temmuz 2020'den Haziran 2021'e kadar yerel varlıklarının piyasa değerlerine göre ilk 50 blok zincirini analiz eden en son Blok Zinciri Geliştirme Eğilimleri raporu, 701 ile Cardano'nun GitHub kod depolarında ayda en fazla taahhütte bulunduğunu tespit etti. Bu %24'lük seviye, önceki yıl taahhütlerinden daha fazla. Ethereum 447 ile ikinci, IOTA 394 ile üçüncü, Filecoin 368 ile dördüncü ve NFT merkezli blockchain Flow ilk beş 305'i tamamladı.

Ethereum ve Cardano, aylık aktif geliştiriciler açısından sırasıyla 168 ve 165 ile birinci ve ikinci sırada yer aldı. Ek olarak, Avalanche, Ocean, Terra ve Cosmos dahil olmak üzere diğer protokoller geçen yıl, önceki yıla göre üç basamaklı yüzde büyüme ile güçlü bir şekilde büyüdü.

Github taahhütleri, kusurlu olsa da, bir blok zinciri topluluğunun temel sağlığının bir vekil göstergesidir. Bununla birlikte, geçen yılın raporuna bir göz atmak, bu rakamların ne kadar ciddiye alınacağını belirlemede öğretici ve bizlere yol göstericidir.

Outlier Ventures'ın 2020 2. Çeyrek raporu , Polkadot ve Cosmos için "geliştirici faaliyetlerinde önemli bir artış" buldu . Birkaç ay sonra, Polkadot'un DOT'u "hiç yoktan" geldi ve piyasa değerine göre ilk 10'a girdi. Bu arada CoinGecko verilerine göre Cosmos'un fiyatı geçen yıla göre %438 arttı .Aynı rapor, EOS , Bitcoin Cash ve TRON'un geliştirici aktivitesinde büyük düşüşler gördüğünü belirledi . Her üç blockchains için paralar son bir yıl içinde hatırı sayılır kazançlar elde etmişken sonrasında yerini düşüşe bıraktı. Ve bunların yerini DeFive NFT tokenlerı almış durumda.

İnsanların finansal aracılara gitmeden eşler arası bir temelde kripto varlıklarını takas etmesine, ödünç almasına ve ödünç vermesine izin veren merkezi olmayan finans uygulamaları, geçen yılki DeFi yazında popülaritesini artırdı. Bu dalgayı hızla, dijital veya gerçek dünyadaki bir varlığın sahipliğini belirtmek için kullanılan blok zinciri tabanlı belirteçler olan NFT'ler izledi.

Hem DeFi hem de NFT'ler, Solana ve yakında Cardano gibi diğer platformlara geçmeden önce Ethereum'da yıllar önce ortaya çıkmıştı. Ve her ikisi de akıllı sözleşmeler, blok zinciri işlemlerini otomatikleştiren ve üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldıran kod parçaları ile mümkün kılınır halde geldi.


UYARI : Burada yazılan makale sadece haber yazısı anlamı taşımaktadır.Kesinlikle al-sat tavsiyesi taşımamaktadır. Yapmış veya yapacak olan alım ve satımlardan yazarlarımız sorumlu değildir.Lütfen sadece habere göre alım veya satım işlemi yapmayınız!

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski