Ethereum'un baş ve omuz grafiği, Eth'yi 2 bin dolar seviyesine geriletebilir | E L M A

Ethereum'un baş ve omuz grafiği, Eth'yi 2 bin dolar seviyesine geriletebilir

ethereum

Ethereum'un baş ve omuz grafiği, Eth'yi 2 bin dolar seviyesine getirebilir

Ethereum'un yerel token Ether ( ETH ) oranları, klasik bir ticaret modeline göre 2,954 dolar civarında desteğin altına düştükten sonra iki ayın en düşük seviyesini gördü.

2.954 $ seviyesi, bir baş ve omuz düzeni oluşturan sözde bir boyun çizgisini temsil ediyor . Ayrıntılı olarak, söz konusu destek seviyesi, ortadaki (BAŞ) diğer ikisinden (OMUZLAR) daha yüksek olan üç zirveye kadar bir zemin gibi görünmektedir.

2,954 dolar seviyesinin altındaki bir kırılma, trendin tersine döndüğünü işaret ederek ETH/USD'nin başın tepe noktası ile boyun çizgisi arasındaki mesafeye eşit bir uzunlukta düşebileceğini gösteriyor.

ethereum baş omuz grafiği

Küresel ticaret firması Factor LLC'nin CEO'su Peter Brandt, Pazartesi günü geç saatlerde düşüş modelini paylaştı ve 2.954 doların altında başarılı bir düşüşün fiyatları 2.000 dolara kadar düşürebileceğini belirtti.Ayrıca sözlerine şunları da ekledi:

"İnandığımı söylemiyorum ve kısaltmadığımı söylüyorum.Ama beğenin ya da beğenmeyin, ETH'ye sahipseniz, bununla başa çıkmak zorunda kalacaksınız. Bir baş omuz grafiği var" ifadelerini kullandı.

Samurai Ticaret Akademisi tarafından yürütülen araştırma , baş ve omuzların, zamanın neredeyse %85'inde öngörülen hedeflerine ulaştığını belirtiyor .
Yükseliş görünümü

Ethereum, Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesi olan 2.805 dolardan işlem gördü.Ancak, kripto para daha sonra toparlanarak gün içi en yüksek 3.104 dolara ulaştı ve yazı yazılırken 3.000 dolar civarında geziniyordu.

Fiyat hareketleri, ETH/USD'nin 3 Eylül'de 4.030$'da bir seans zirvesi oluşturmasının ardından başlayan bir düzeltme trendinin parçası olarak geldi. Sonuç olarak, parite başlangıçta %25.34 kadar düşerek 3.009$'ı vurdu. Daha sonra 3.675 dolara kadar yükseldi.

Bununla birlikte, Çin'in ağır borçlu emlak sektöründeki bir kargaşanın tetiklediği bir satış dalgasının hem kripto hem de geleneksel piyasaları vurmasıyla boğalar bu haftanın başında kontrolü tekrar kaybetmeye başladı .

Ethereum da bu düşüşe ve satış baskısına dayanamadı ve Pazartesi günü %10.58 düştü.

Bazı analistler, fiyatı tarihi destek seviyelerinin üzerinde tutulursa Ethereum tokeninin tekrar toparlanacağını tahmin ediyor. Örneğin, takma adlı grafik uzmanı PostyXBT, Ethereum'un yükseliş eğilimini sağlam tutan "önemli bir seviye" olarak 2.850 dolardan bahsetti .

Twitterda, "ETH'nin BTC ile aynı anda önemli bir destek seviyesini test ettiğini görmek güzel" dedi.

"~ 40 bin dolarlık BTC'ye benzer şekilde, Ethereum'un ~ 2850 dolar, tutması gereken önemli bir seviye."

PostyXBT'nin grafik kurulumu, TH/USD'nin önümüzdeki oturumlarda 4.000 doları yeniden test etmesini öngördü.

ethereum 4000 dolar yükseliş grafiği

Başka bir takma adlı analist olan Crypto Monk, son düşüşlerin zayıf tüccarları temizlediğini ve güçlü eller için Ethereum fiyatlarını satın alıp tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderme fırsatları sunduğunu ekledi .

Brandt ayrıca, ETH/USD'deki düşüşün , bir varlığın fiyat performansı yanlış bir şekilde yükseliş eğiliminin sonunu işaret ettiğinde ortaya çıkan teknik bir model olan potansiyel bir " ayı tuzağına " yol açabileceğini belirtti . Sonuç olarak, kaldıraçlı kısa pozisyonlara sahip tüccarlar, spot ETH/USD oranlarının toparlanması durumunda zarar görebilir dedi.

Brandt, "Son zamanlardaki zayıflığın, özellikle bir gecede, zayıf özlemleri başarılı bir şekilde yok ettiği ve bazı ayıları tuzağa düşürmüş olabileceğine dair güçlü bir şüphem var" diye yazdı.

"Tabii ki, sonraki fiyat hareketinin bunu doğrulaması gerekecek."

UYARI : Burada yazılan makale sadece haber yazısı anlamı taşımaktadır.Kesinlikle al-sat tavsiyesi taşımamaktadır. Yapmış veya yapacak olan alım ve satımlardan yazarlarımız sorumlu değildir.Lütfen sadece habere göre alım veya satım işlemi yapmayınız!

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski