Akıl ve cesaret | E L M A

Akıl ve cesaret

Derbilerin tahmini olmaz, analizi olur. En doğru analiz için de hem Galatasaray hem de Fenerbahçe hakkında doğru bilgi sahibi olmak gerekiyor. Fatih Terim rakibi Pereira’ya göre çok daha rahat. Kaybederse telafi kredisi biraz daha var. Ancak Fenerbahçe kaybederse ne dolar ne Euro… Ülke gündemi sarı-lacivert olur. Pereira’yı kimse tutamaz. Ali Koç yönetimi görev süresinin en zorlu dönemine giriş yapar.

Bu anlamda sahaya taraftar desteğini arkasına alarak kafası daha rahat şekilde çıkacak ekip Galatasaray olacak. Derbiyi dersine iyi çalışan, rakibini en iyi şekilde analiz eden kazanır.

Galibiyetin detaylarda gizli olduğu bir maça çıkacağız. İki tarafın kronik arızası duran toplar. Galatasaray’da Muslera her yan topta tam anlamıyla saatli bomba. Pereira bunu fırsata çevirmek isteyecektir. Ancak Fenerbahçe’de duran toplardan geçmişte olduğu gibi istediği skoru üretmiyor. Duran toplar derbinin sonucuna etki edecek en büyük faktör.

Ayrıca hızlı oynayan, sahaya yüreğin yanında aklını koyabilen, oyun disiplininden kopmayan taraf galibiyeti alır. Sistemi akıl ve cesaret yörüngesinde olan teknik direktör bu maçtan kahraman çıkar.

Mesut Özil, Fenerbahçe için skora olumlu ya da olumsuz katkı sağlayabilir. Oynasa dert oynamasa ayrı dert. Galatasaray’da ise Muslera başta olmak üzere bekler dahil geri dörtlü derbinin sonucuna etki edecektir. Galatasaray erken bir gol bulursa kazanır. Tersi bir durumda ise maçın sonucunu takımına vereceği destek ile taraftar belirler.

Hakem Halil Umut Meler tam anlamıyla kariyer maçını yönetecek. Derbide hakem başta olmak üzere kimsenin hata yapma lüksü yok. İnşallah 90 dakikanın sonunda bahaneler yerine gerçekleri ve futbolun güzelliklerini konuşacağımız bir mücadele olur.Alıntı Haberin Kaynağı Korkusuz Gazetesi https://ift.tt/30NxBqr

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski