Bu futbolla zirve hayal

Fenerbahçe, çok kötü bir ilk yarı oynadı. Göztepe, topu rakibine bırakmasına rağmen alanları o kadar iyi kapattı ki, Fenerbahçe’ye şut imkânı bile tanımadı. Meyer, Crespo ve Zajc’tan oluşan orta saha topu hücuma taşımayı başaramadı. Ferdi zaman zaman ataklara destek vermeye çalışsa da dönüşlerde sıkıntı yaşadı. Zaten kesici özelliği ve kademe anlayışı yok.

Top alabilmek için kendi yarı alanının ortalarına kadar gelen Mesut’un hatalı pasında Göztepe, Jahovic’le golü buldu.

Fenerbahçe’de İrfan Can dışında topu hücuma taşıyan oyuncu yok. Böyle olunca da hücumda verimsizlik artıyor. Nitekim sarı-lacivertli ekibin Serdar Dursun’la attığı beraberlik golünün pası da İrfan Can’dan geldi.

Serdar Aziz’in maç eksiği dikkat çekti. Dinlenmeden oynayan Kim’de yorgunluk görüntüleri var. Ferdi, sağ beki çok sevmemiş görünüyor. Mesut Özil fazla etkili olamadı. Pereira’nın Mesut yerine İrfan Can’ı oyundan alması ilginç bir karardı. Serdar Dursun iyi bir gol attı bekli ama top tutma konusunda sıkıntılar yaşıyor.

Fenerbahçe’nin topu öne taşıyamayan, üçüncü bölgede çoğalamayan bu futbol anlayışıyla şampiyonluk yarışında olma şansı yok. Evet sistem değişti ama bu sistemi oynatmayı sevmeyen Pereira, bakalım nasıl çözüm bulacak?Alıntı Haberin Kaynağı Korkusuz Gazetesi https://ift.tt/3o5N12f

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim