Çok maç çok para | E L M A

Çok maç çok para

Dünya salgın hastalık nedeniyle yerinden kıpırdayamazken, futbol tüm hızıyla devam ediyor. FIFA, UEFA, ülke federasyonları lig ve turnuvaları aksatmıyor. Bu da yetmezmiş gibi dört yılda bir olan ve çift yıllarda oynanan dünya ve kıta şampiyonluklarının iki yıl arayla yapılması planlanıyor. Ülke federasyonları da lig ve kupalarını uzattıkça uzatıyor. Ne kadar çok maç, o kadar çok para!

Ortaya çıkan sonuç ise; pandemi ve soluksuz maç trafiği sonrası tüm dünyada futbolcu sakatlıkları rekor düzeyde. Hazırlık kampları salgın nedeniyle tam randımanlı yapılamazken maç sayısı artırılıyor. Futbolcuların da insan olduğu unutulmamalı. İşte 2022 Dünya Kupası elemelerindeki durumumuz: İyi başladık. Araya Avrupa Futbol Şampiyonası girdi, dağıldık ama son virajda play-off’a kaldık. Bitmek bilmeyen bir eleme sistemiyle mücadele ediyoruz. Gruplarını düzenlersin, ya birinci ya da ilk iki turnuvaya katılır. Şimdi de mart ayındaki elemeleri düşün. Ülkelerin kendi ligleri milli maçlar nedeniyle uğradığı kesintilerden ötürü bir türlü ritmini bulamıyor. En azından Süper Lig’de durum böyle. Alt liglerde ise maçlar hızla devam ediyor. Unutmadan, Ziraat Türkiye Kupası maçları da kapıda. Avrupa’da mücadele eden üç büyüklerimizin Süper Lig puan durumunda nerede olduğuna bir bakın. Sakatlıklardan yakalarını kurtaramadılar. Bu kadar yoğun maç trafiğini kaldıramıyorlar.

Evet, belki çok maç çok para demek ancak futbolcuların da insan olduğunu unutmayalım.Alıntı Haberin Kaynağı Korkusuz Gazetesi https://ift.tt/3FtLlW6

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski