Aşı karşıtları eylem yaptı: Ankara’ya deve kervanıyla gideceğiz | E L M A

Aşı karşıtları eylem yaptı: Ankara’ya deve kervanıyla gideceğiz

Beyoğlu’nda bir araya gelen aşı karşıtları maske kullanımına, HES Koduna ve aşıya karşı eylem yaptı. PCR genelgesi ile seyahat hürriyetlerinin gasp edildiğini iddia eden eylemciler, iki deve bir eşek ile yaşanan durumu protesto etti. Grup adına basın açıklamasında bulunan Erkan Trükten, ”Bundan sonra herkes deve sahibi olsun. İşte deveye bindik. Bundan sonra herhalde yol Ankara’ya görülecek. Bir kervanla gideceğiz. ” dedi.

Beyoğlu Odakule’de bir araya gelen aşı karşıtları PCR genelgesi ile seyahat hürriyetlerinin kısıtlandığını belirterek eylem yaptı. “Maske Mesafe Yalanına Son, Maskeli Köle Olmayacağız” diye slogan atan grup üyeleri açtıkları pankartlarla PCR testini protesto etti.

‘ŞEHİRLERARASI YOLCULUK YAPAMIYORUZ’

Grup adına Erkan Trükten basın açıklaması yaptı. Şehirlerarası yolculuk yapamadıklarını belirten Trükten “Bu yüzden de bize dediler ki siz artık otobüsle gitmeyeceksiniz. Benim özel aracım yok. Biz de diyoruz ki bundan sonra herkes deve sahibi olsun. Deve ile Arabistan’da olduğu gibi yolculuk edelim. Bu şekilde seyahat hürriyetimizi tekrar sağlayalım” dedi.

‘DEVE KERVANIYLA ANKARA’YA GİDECEĞİZ’

Erkan Trükten daha sonra deveye binerek Türk Bayrağı açtı. Burada “İşte deveye bindik. Bundan sonra herhalde yol Ankara’ya görülecek. Bir kervanla gideceğiz. İstenilen şey bu. Deve kervanımız hazır. Bizi bu duruma düşürenler umarım bir gün hesap verecekler. Çünkü PCR dayatması kadar saçma bir dayatma olamaz” diye konuştu.https://ift.tt/3EJZVZv
GÜNDEM – Kronos Haber https://ift.tt/31PFAUo Alıntı : https://ift.tt/3lNhccN

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski