Dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alınan emniyet müdürü serbest bırakıldı

450 milyon lira dolandıran yapının içinde yer aldığı iddiasıyla Ankara’da gözaltına alındıktan sonra bugün Trabzon’da adliyeye çıkartılan 2. sınıf emniyet müdürü Kerim Altıay adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığınca “saadet zinciri” yapısıyla dolandırıcılık yaptığı öne sürülen kişilere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü eski Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı olduğu belirtilen Kerim Altıay, Ankara’da gözaltına alındıktan sonra dün Trabzon’a getirildi. Bir çok ilde şirketine bağlı şubeler kurarak kar payı vermek maksadıyla oluşturduğu “saadet zinciri” yapılanmasıyla insanları dolandırdığı tespit edilen Başak Ş. isimli şahıs 22 Ekim’de Trabzon merkezli 12 ilde düzenlenen operasyonda aralarında babası Zekai Ş.’nin de bulunduğu 18 kişi ile birlikte yakalanmıştı.

Trabzon’da bir banka şubesinde çalıştığı dönemde müşterilerin hesaplarından zimmetine para geçirdiği için işten atıldıktan sonra babası Zekai Ş. ile kurdukları şirketlerle kar payı verme vaadiyle oluşturdukları “saadet zinciri” yapısıyla çok sayıda kişiyi yaklaşık 450 milyon lira dolandırdığı tespit edilen Başak Ş. ve babası tutuklanmış, diğer şahıslar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Aynı olayla ilgili bağlantısı olduğu iddiasıyla 2. sınıf emniyet müdürü Kerim Altıay, Ankara’da dün gözaltına alındıktan sonra Trabzon’a getirildi. Kerim Altıay Trabzon Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Kerim Altıay çıkartıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, kendisine yurt dışı çıkış yasağı konuldu.https://ift.tt/3IOs2t0
GÜNDEM – Kronos Haber https://ift.tt/3m4Zul6 Alıntı : https://ift.tt/3lNhccN

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim