Erdoğan’ın eski metin yazarı Ünal: Ekonomi damadın ihtirası yüzünden mahvoldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, ekonomik durumla ilgili eski Hazine Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ı sorumlu tuttu.

Ünal, ekonominin durumuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı:

2Emekle, alınteriyle, mücadeleyle güzel bir noktaya gelmiş Türkiye ekonomisi bir damat ve çevresindeki kifayetsiz güruhun ihtirası uğruna mahvoldu Tahribat sadece ekonomide değil asırlar boyunca fedakar yüreklerin büyüttüğü dava, hareket, umut da ağır yara aldı. Yazıklar olsun!”

Ünal, daha öncede sosyal medya hesabından ülkenin felaketin kıyısında olduğuna işaret ederek, “Merkez Bankası Başkanı derhal değiştirilmeli, gerektiğinde itiraz edebilecek, cesur, dirayetli, bağımsızlığını her şart altında koruyacak bir isim Merkez Bankası Başkanı atanmalıdır.

Cumhurbaşkanının ekonomiye ilişkin açıklamaları, Bakan ve yeni Merkez Bankası başkanına danışılarak titizlikle hazırlanmalı, ‘savaş’ gibi kavramlardan uzak, güven veren açıklamalar yapması sağlanmalıdır.

Durumun vehameti ortadadır. Böyle bir dönemde susan herkes sorumludur. Bir şeylerin yanlış gittiğini söylemek yetki, makam, söz sahibi herkesin vazifesidir. Doğruya çağırmak, uyarmak için herkes elini taşın altına koymalıdır.”https://ift.tt/3ypJWgX
GÜNDEM – Kronos Haber https://ift.tt/3F1awzl Alıntı : https://ift.tt/3lNhccN

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim