İntihar ettiği ileri sürülen Fatma Demirel’in ses kaydı: Tehdit ediliyorum | E L M A

İntihar ettiği ileri sürülen Fatma Demirel’in ses kaydı: Tehdit ediliyorum

Diyarbakır’daki evinde intihar ettiği belirtilen KHK’lı Fatma Demirel’in kullandığı Evin Güneş isimli sosyal medya hesabından tehdit edildiğini yazdığı ortaya çıktı.

Fırat Bulut’un Gazeteduvar’da yer alan yazısında Fatma Demirel’in Evin Güneş isimli sosyal medya hesabını kullandığı belirtildi. Yazıda, şu ifadelere yer ver verildi:

“Benim de sosyal medyadan arkadaşım olan Evin Güneş sık sık şiir paylaşıyordu. Gerçek ismini hiç merak etmedim ya da kim olduğunu. KHK ile ihraç edilen sağlık emekçisi Evin’in kimliği şiirleriydi… Acı, yara, gözyaşı vardı şiirlerinde… Uzaktan bakıyordum yaralarına; ihraç edilmişti, paylaşımlarında sadece kızı vardı. Tahmin etmek zor değildi, ‘Güneş’im, yaşam gerekçem’ dediği kızını büyütmek için neler çektiğini. Şiirleri hep kederliydi ama umut ve yaşama direnci de vardı dizelerinde. Kızı Heja; en değerlisi, tek değerlisi…

‘ESKİ ERKEK ARKADAŞI TARAFINDAN TEHDİT EDİLİYORMUŞ’

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Fatma Demirel’e ( Evin Güneş ) ait son mesajların ekran görüntüsünü paylaşarak intihar etmediğini intihara zorlandığını yazdı. Paylaşımlar sonrası ulaştığım gazeteci Rozerin Urucu, Fatma Demirel’in ses kaydını paylaştı. Ses kaydında Fatma Demirel, eski erkek arkadaşından şikayetçi olduğunu ve öldürülmekle tehdit edildiği anlatılıyordu. Urucu, Fatma Demirel’in yaklaşık 9 ay önce kendisine ulaşarak yaşadıklarıyla ilgili haberini yapmasını istediğini ancak daha sonra tehdit edildiği için bu isteğinden vazgeçtini söyledi.


Urucu, Evin Güneş’in maruz kaldığı şiddetten dolayı kadın kurumlarından da yardım istediğini ancak depresif değişken ruh halinden dolayı kimsenin ona yardım etmediğini aktardı.

‘HERKES BENDEN UZAKLAŞTI’

Fatma Demirel ses kayıtlarında ölümle tehdit edildiğini şöyle anlattı:

“Çok da iyi değilim, anlattığım mesele hala devam ediyor. Bana senin yanındayız diyen herkes uzak durdu, uzaklaştı. Yani bu nasıl bir şey ise. Bu adam en son dün, şikayetini geri çekmezsen kafana sıkacağız diyen bir amcasının oğlunu getirdi. Terkan Üzümlü köyünün korucusu Salih bunun amcası, Mehmed Ronahi’nin amcası ‘kafanıza sıkacağız’ dedi. Ben de ‘Sıkmazsanız şerefsizsiniz’ dedim. Normalde ben bu süreç bitsin iyileşmek istiyorum, unutmak diye bütün şikayetlerimi geri çekecektim. Bazılarını çekmiştim. Heja ile ilgili kısmı yarın çekecektim.

Çünkü ben de Heja da artık bu ismi duymak, bununla muhatap olmak, karşılaşmak asla istemiyoruz. Çünkü biz yara alıyoruz. Ben bir hafta önce intihar ettim. Ağır bir intihardı, yoğun bakıma kaldırıldım. İki defa kalbim durdu… Artık dayanamıyorum. Ben en son oturup anlaştım onunla, kız kardeşi de geldi. ‘Tamam şikayeti geri çekeceğim, ama benimle uğraşmayacaksınız artık’ dedim ve bunu da kendim için yapıyorum. Ben ve kızım iyileşmek istiyoruz artık. İşten de çıkarıldım bu arada. Yani bir sürü sorunla uğraşıyorum ben.

‘İYİLEŞEMEMİYORUM BİR TÜRLÜ’

Bu bende çok büyük bir yara açtı. Ama bundan kurtulmak istiyorum, iyileşebilirim, gücüm var, ama bir türlü unutturmuyor kendini. Biz onla anlaştık, ben bazı şikayetlerimi geri aldım. Tebligatları için anlaştık, dün görüşmek için Ofis’te bir kafeye gittik. Yanında bir tane amcam oğlu dediği ama gerçek ismini söylemediği, Twitter’daki ismini söylediği; Parazer diye bir vatandaş… Adam oturduğu gibi… Mehmed bizim amcaoğlumuzdur, köylerimiz büyüktür, ağa köyüdür -ağa köyü dediği korucu köyü aynı zamanda- Salih amca karar vermiş şikayetini geri çekmezsen kafana sıkacak… ‘Sıkmazsanız şerefsizsiniz’ dedim. Durum bundan ibaret ne yapacağımı bilmiyorum.”

Fatma Demirel’in yakınları kendisinin çalıştığı kurumsal bir pastahanede terfi alarak müdür olduğunu anlattı. Yakınları Demirel’in KHK ile ihraç edilmesi ve sonrasında yaşadıkları nedeniyle psikolojik sorunlar yaşadığını ancak son zamanlarda iyileştiği bilgisini de aktardı.https://ift.tt/3DKoh3V
GÜNDEM – Kronos Haber https://ift.tt/3lTvicL Alıntı : https://ift.tt/3lNhccN

Yorum Gönder

Daha yeniDaha eski