Voldemort’un Adı Yeni Keşfedilen Gizemli Bir Karınca Türüne Verildi

Voldemort'un Adı Gizemli Bir Karınca Türüne Verildi

Avustralya’da keşfedilen yeni ve gizemli bir karınca türüne Harry Potter dünyasının ikonik karanlık büyücüsü Lord Voldemort’tan ilhamla L. voldemort adı verildi.

Harry Potter dünyası bugüne dek Harryplax severus, Eriovixia gryffindor ve Lycosa Aragogi gibi birçok canlının ismine ilham verdi. Şimdi ise sırada yeni keşfedilen bir karınca türü var!

Batı Avustralya Üniversitesi’nden bir ekibin yaptığı çalışma, bu soluk, incecik bacaklara ve sivri çenelere sahip karınca türünün varlığını gün yüzüne çıkardı. Araştırmayı yürüten Dr. Mark Wong, yeni türün adının Karanlık Lord’a bir gönderme olduğunu belirtti:

“Harry Potter serisindeki o korkunç düşmanla bu karınca türü arasında bir benzerlik var. İkisi de soluk ve görünmez bir halde gölgelerde yaşıyor.”

Sadece iki örneği bulunan Leptanilla voldemort karıncaları, Pilbara’daki kurak arazide 25 metre derinliğindeki bir kuyuya sarkıtılan bir ağ içinde keşfedildi. Yeraltında yaşayan canlıları belgeleme amacıyla gerçekleştirilen bu araştırma, şaşırtıcı bir buluşla sonuçlandı.

Leptanilla voldemort karınca türü

Dünya genelinde 14 binden fazla karınca türü bulunmasına rağmen, bunlardan sadece 60 kadarı Leptanilla cinsine ait. Dr. Wong, bu özel karınca türlerinin özellikleriyle ilgili bilgiler paylaştı:

“Leptanilla türleri genellikle bir kraliçe ve yüz civarında işçiden oluşan küçük koloniler halinde yaşar ve yalnızca yeraltında yuva yapar ve avlanır. Karanlığa uyum sağlayarak körleşen, renksizleşen ve bir kum tanesi boyutunda kalan bu karıncalar, toprağın içinde özgürce hareket edebiliyor.”

Lord Voldemort’un Laneti Bu Kez Karıncaları Vurdu!

Avustralya, dünyadaki en yüksek karınca çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. 1.300 ila 5.000 arası tür bulunduğu tahmin ediliyor. Ancak Leptanilla voldemort, kıtada keşfedilen ikinci Leptanilla türü olma özelliğini taşıyor.

Yeni türün beslenme alışkanlıklarına dair net bir bilgi olmasa da Dr. Wong, sivri çeneleri ve güçlü sokmaları göz önüne alındığında korkunç bir avcı olduklarını düşünüyor:

“L. voldemort’un tam olarak ne avladığı belirsiz. Ancak diğer Leptanilla türlerinin, kendilerinden çok daha büyük toprak solucanlarını felç etmek için keskin çeneleri ve güçlü sokmalarını kullandıkları, ardından larvaların cesetleri yemesi için taşıdıkları biliniyor.”

Yeni Karınca Türü Lord Voldemort

Lord Voldemort’un karanlık gücü, bu sefer gizemli bir karınca türünü adıyla şereflendirildi. Kendisi her ne kadar Hogwarts’ı ele geçirememiş olsa da karıncaların dünyasına hükmetme şansı yüksek gibi görünüyor…

Yeni keşfedilen bu gizemli karınca türüne Lord Voldemort’tan ilhamla isim verilmesi hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı ve Fantastik Canavarlar’ı Google News’ten takip etmeyi unutmayın!

Kaynak: Phys

The post Voldemort’un Adı Yeni Keşfedilen Gizemli Bir Karınca Türüne Verildi appeared first on Fantastik Canavarlar.Fantastik Canavarlar
https://ift.tt/Q51zdXY

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim